Waar ben je naar op zoek?

Sluit zoekvenster

Donderdag stond in het teken van de eliminaties voor de recurve-teams en de individuele eliminaties voor de compound-heren tijdens de World Cup in Shanghai. Voor TeamNL Handboog begon de dag met teamwedstrijden, waarin zowel de mannen als vrouwen hun 1/12e finales schoten. In de middag kwam Mike Schloesser opnieuw in actie voor zijn individuele compoundtoernooi en bleef hij ongeslagen. Mike plaatste zich met een reeks sterke wedstrijden voor de halve finale, die zaterdag wordt geschoten.

Recurve-teams verliezen in openingsronde

De ochtend begon met de teamwedstrijden voor recurve. Het Nederlandse vrouwenteam, bestaande uit Ilona Hollander, Quinty Roeffen en Laura van der Winkel, nam het op tegen Slovenië. Ondanks een setpunt in de twee set wisten de Nederlandse dames niet voldoende punten te pakken. De Sloveense ploeg trok met 5-1 aan het langste eind.

Ook het mannen team, met Willem Bakker, Senna Roos en Kay van Laarhoven, wist de wedstrijd niet naar zich toe te trekken. Tegenstander Italië, met onder andere Olympiër Mauro Nespoli, begon overtuigend en hield die lijn vast. Met setstanden van 57, 54 en 55 punten gaf Italië weinig ruimte. Het Nederlandse team kwam in de tweede en derde set nog dicht bij, maar verloor uiteindelijk ook deze wedstrijd met 5-1.

Hoofdcoach Jacqueline van Rozendaal blikt terug op de teamrondes: “Vandaag hebben we hele mooie dingen gezien. Het herenteam verloor maar net van Italië. Ze begonnen met een puntje minder, toen gelijk en daarna weer een puntje minder. En dan staat er tot 5-1 op het bord en is het niet genoeg, toch was de energie goed en zien we mooie stappen sinds de Spring Cup.” De vrouwen hadden een uitdagende positie aan de lijn, daarover zegt ze: “De dames stonden aan de andere kant van het stadion, een hoek waar veel weersinvloeden waren. Onvoorspelbare wind die zelfs de Koreaanse dames van hun stuk bracht – dan hoef ik niet uit te leggen wat voor weer dat was. We zitten in een mooie opbouw waarin progressie te zien is, en we werken door naar de volgende World Cup.

Mike Schloesser foutloos richting kwartfinale

In de middag kwam Mike Schloesser in actie bij de compound heren. Na zijn eerste plaats in de kwalificatie liet hij in de eliminaties opnieuw zien in topvorm te verkeren. In de 1/32e finale won hij overtuigend van Chonwai Pang (MAC) met 144-117. In de 1/16e finale volgde een spannende match tegen oud-wereldtopper Martin Damsbo (DEN), die Schloesser met 146-143 wist te winnen.

Ook in de achtste finale bleef Schloesser op koers. Tegen Batuhan Akcaoglu (TUR) schoot hij opnieuw constant nette scores, met sets van 29, 29, 30, 29 en 28 punten liet hij wel wat punten liggen. Met een totaalscore van 145-143 plaatste hij zich voor de kwartfinale, die later vandaag op het programma staat.

De kwartfinale werd een ware krachtmeting tussen twee schutters in topvorm. Beide sporters begonnen met een perfecte 30 en bleven in het spoor van elkaar. Schloesser bleef echter nagenoeg foutloos en hield het verschil in zijn voordeel. Met scores van 30, 29, 29, 28 en opnieuw 30 punten eindigde hij op 146, tegenover 143 voor Lin. Daarmee plaatst Mike zich voor de halve finale op zaterdag.

Bondscoach Peter Elzinga prijst de prestatie van Mike, iets dat niet onderschat mag worden: “Het was een behoorlijk nat pak vanmiddag, met daarbij ook nog eens zeer uitdagende wind. Mike heeft het knap gedaan, is de hele tijd rustig gebleven en heeft met geduld en het kiezen van de juiste momenten zijn pijlen geschoten. Zelfs paraplu’s waaiden om en er werden zandzakken, stenen en watertonnen het veld opgedragen om alles op zijn plek te houden. Hij doet het toch maar weer.”

Vervolg en wereldranglijst

TeamNL Handboog komt morgen weer in actie met de individuele eliminaties en mixed team voor de sporters met recurve. Mike Schloesser vervolgt zijn indrukwekkende reeks in de compoundklasse en strijdt zaterdag om een plek in de finale. Zijn naaste concurrent, de Deen Mathias Fullerton, werd in de kwartfinale uitgeschakeld door Rishabh Yadav (IND), waardoor Schloesser voorlopig zijn nummer 1-positie op de wereldranglijst behoudt. Yadav zal ook Mike zijn tegenstander zijn in de halve finale.

Richt je pijlen op de laatste nieuwtjes! Schrijf je in voor de nieuwsbrief en mis geen enkel schot.