Waar ben je naar op zoek?

Sluit zoekvenster

Tijdens de individuele eliminatiefase van de Hyundai Archery World Cup in Antalya kwamen de Nederlandse recurve schutters in actie, maar wisten zij zich helaas niet te plaatsen voor de kwartfinales. De mannen strandden in de eerste eliminatieronde, terwijl bij de vrouwen alleen Quinty Roeffen wist door te dringen tot de laatste zestien.

Willem Bakker stond in zijn 1/32-finale tegenover de ervaren Amerikaan Brady Ellison. Willem begon sterk met een score van 31 punten in de eerste set en pakte daarmee twee setpunten, maar Ellison bleek met zijn constante scores (gemiddeld 9.75 per pijl) uiteindelijk te sterk. De Amerikaan trok de wedstrijd met 6-2 naar zich toe. Ook Senna Roos kon zijn openingsronde niet winnend afsluiten. Tegen de Spanjaard Andres Temiño Mediel. die de wedstrijd schoot met een indrukwekkend gemiddelde van 9.80 per pijl, wist Senna één set te winnen en één gelijk te schieten, maar hij kwam uiteindelijk tekort: 7-3.

Bij de vrouwen begon het toernooi veelbelovend. Quinty Roeffen won haar eerste wedstrijd tegen de Moldavische Alexandra Mirca met 6-4. In de 1/16-finale versloeg ze ook de Française Siham Er-Rahmouni overtuigend met 6-2. In de achtste finale trof ze echter de Japanse Satsuki Tokugawa, de als vierde geplaatste schutter na de kwalificaties. Ondanks een sterke derde set waarin Roeffen 31 punten noteerde, verloor ze uiteindelijk met 7-3 en kwam daarmee haar knappe opmars ten einde. Ze eindigde op een verdienstelijke gedeelde negende plaats. Voor Fleur van de Ven was het toernooi van korte duur. In de 1/32-finale moest ze het opnemen tegen de Zuid-Koreaanse topfavoriete Kang Chaeyoung. Fleur schoot solide met een gemiddelde van 8.83 per pijl, maar kon de regelmatige en hoge scores van haar tegenstander niet bijbenen. De wedstrijd eindigde in een 7-1 overwinning voor Chaeyoung.

Coach Jacqueline kijkt niet ontevreden terug op de dag van vandaag: “We waren ook niet heel hoog gerankt dus dan kom je in een vroeg stadium al betere tegenstanders tegen. Quinty heeft het super goed gedaan, jammer van dat kleine slippertje waardoor ze niet ook de achtste finale wist te winnen.”. TeamNL Handboog gaat zaterdag nog een kijkje nemen bij het finale veld, gaat nog even de gym in en komt dan zondag nacht weer terug naar Nederland.

Met het beëindigen van het individuele toernooi in Antalya is het vizier van TeamNL Handboog nu gericht op het slotstuk van het World Cup-seizoen in Madrid. Daar krijgen de Nederlandse schutters een nieuwe kans om zich te meten met de wereldtop en eventueel alsnog plaatsing voor de World Cup Final in Nanjing af te dwingen.

Richt je pijlen op de laatste nieuwtjes! Schrijf je in voor de nieuwsbrief en mis geen enkel schot.